25. „Szkoła żon” Magdalena Witkiewicz

25. „Szkoła żon” Magdalena Witkiewicz
Czytałyście „50 twarzy Greya”? Nie wiem po co skoro jest „Szkoła żon” ! To powieść erotyczna na miarę XXI wieku i do tego polskiej autorki!  Bardzo odważna a na dodatek humorystyczna i, jak pisze sama autorka, feministyczna. A czemu? Bo oprócz tzw. „momentów” książka opisuje przemiany kobiet,które zawiodły się na mężczyznach i dzięki tytułowej Szkole zdobywają się na rzeczy do tej pory dla nich nie osiągalne. Odkrywają, że ich przyjemność i satysfakcja jest równie ważna, a czasem nawet ważniejsza, niż zadowolenie mężczyzny. Stają się pewniejsze siebie, odważniejsze a ich kobiecość rozkwita.
Bohaterki „Szkoły żon” to kobiety z różnych środowisk, o odmiennych doświadczeniach, w różnym wieku oraz o różnorodnych charakterach. Jednak mimo to, a może dzięki temu, potrafią się zaprzyjaźnić, wspierać i nawzajem motywować do zmian. Do powieści podeszłam początkowo lekko, myślałam,że będzie podobna do Milaczka tejże autorki. I chociaż tamta książka podobała mi się bardzo to ta bije ją na głowę. Jest napisana dobrym językiem, mimo że to powieść erotyczna nie ma tu zbyt wiele „usłodczeń” i uniesień. Kobiety mają zmarszczki, fałdki i przyklapnięte włosy. Rozwódki, panny, matki, kochanki. Wszystkie chcą być piękne i wyjątkowe i w Zmysłowej Szkole Żon dowiadują się,że właśnie takie są!
Książka daje bardzo pozytywne przesłanie – każda kobieta zasługuje na szczęście, a by je zdobyć, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Ja posłuchałam rad autorki i jestem zadowolona 😉 Mój mąż chyba też….

Tagged with: , ,

0 comments

 • AGNIESZKA DORSZ

  Byłam na spotkaniu z pisarką. Relacja wkrótce na blogu. Zapraszam

  Reply to AGNIESZKA DORSZ
 • Ula Leśniewska

  Przeczytałam. Na początku myślałam żeby sobie darować. Nie podobała mi się. Ckliwe romansidło dla prostych dziewczynek. Dałam jednak książce szansę… i pochłonęłam ją z wypiekami… niee, nie na twarzy 😀 Brakowało mi takiej szybkiej, fajnej i lekkiej książki na odstresowanie. Polecam.

  Reply to Ula Leśniewska
 • Dorota Lińska-Złoch

  to własnie można powiedzieć o powieściach Magdaleny Witkiewicz- lekko się je czyta 😉

  Reply to Dorota Lińska-Złoch

Comments & Reviews

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*