70. „Cztery” Veronica Roth

70. „Cztery” Veronica Roth

Wydawnictwo „Amber”
303 strony, oprawa miękka
2014

Jest to prequel trylogii „Niezgodna”. Jej ostatnią część recenzowałam tutaj.
Tobias jest pierwszym od bardzo dawna członkiem Altruizmu, który na ceremonii wyboru przenosi się do Nieustraszoności. Podzielone na frakcje społeczeństwo rządzi się surowymi zasadami. Ci, którzy nie potrafią się dopasować są wykluczeni. A ci, którym test przynależności wykazał więcej, niż jedną frakcję, są Niezgodni. Tacy muszą się ukrywać, ponieważ ich odmienność jest niewygodna dla przywódców. Tobias jest Niezgodny, wybiera frakcję, w której musi walczyć o przetrwanie. Na dodatek odkrywa niebezpieczne tajemnice..

„Cztery” jest uzupełnieniem historii Tris z „Niezgodnej”, jednak nie wnosi do niej zbyt wiele nowego. Mimo wszystko czytając, wiedziałam jaki jest dalszy ciąg i pomimo dość wartkiej akcji nie czułam emocji. Książkę przeczytałam szybko i lekko. Jest wciągająca ale nie czułam takiej ciekawości, zaskoczenia i wzruszeń, jakie miałam przy lekturze trylogii.
Jest to lekka książka, zarówno objętościowo jak i w formie. Taka ekspresówka 😉
Jeśli nie czytaliście pozostałych tomów to może odbierzecie ją inaczej..

Tagged with: ,

0 comments

  • Melisa Anonim

    Czyli uważasz, że jednak warto przeczytać "Cztery" przed pozostałymi częściami? Pytam, bo siostra potrzebuje dobrej rady 😉 Właśnie dostała trylogię i teraz ma dylemat, czy brać się za jej czytanie, czy lepiej najpierw zdobyć "Cztery"…

    Reply to Melisa Anonim
  • Przeczytanki Dorota Lińska-Złoch

    Dla mnie książka, kompletnie zbędna. Ale na pewno nie można jej czytać przed trylogią-za dużo się dowiecie 😉

    Reply to Przeczytanki Dorota Lińska-Złoch

Comments & Reviews

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*